Nahrávam Udalosti
Táto udalosť už prebehla.

Príďte si naživo vychutnať Literárne trio do knižnice. Tri dni, tri slovenské mestá a traja rakúski autori. Nenechajte  si ujsť autorské čítanie súčasných rakúskych autorov. Podujatie organizuje Rakúske kultúrne fórum a Goetheho inštitút v spolupráci s Katedrou germanistiky FF UMB  a Štátnou vedeckou knižnicou v Banskej Bystrici. Tešiť sa môžete na čítanie z knihy Andreasa Pavlica s názvom Die Erinnerten, výber básní Sandry Hubinger a tiež prechádzku textami Marie Mslisavljević.

Viac informácií nájdete na odkaze: https://fb.me/e/4OKRThgig

Andreas Pavlic, narodený v Innsbrucku v roku 1974, žije vo Viedni. Špeditér, skladník, konfliktný a komunitný pracovník, vyštudoval politológiu a sociálnu prácu. Skúma sociálne a alternatívne hnutia. Od roku 2008 publikuje poéziu a prózu v literárnych časopisoch a zborníkoch. Člen papierového divadelného kolektívu Tinder. Vo svojom debutovom románe nás necháva ponoriť sa do momentu histórie po boku Annemarie a Johanna, so všetkými neistotami, politickými otrasmi a rozhodnutiami, ktoré obaja zažívajú – od austrofašizmu až po začiatok vojny, inváziu pásaviek zemiakových, známych aj ako mandelínky, v Colorade až do roku 1945, kedy má byť Innsbruck oslobodený a stále viac ľudí sa bráni vláde národného socializmu.

Sandra Hubinger vyrastala vo Wartbergu an der Krems v Rakúsku. Vyštudovala históriu a nemčinu na Univerzite v Salzburgu a jazykové umenie na Univerzite úžitkového umenia vo Viedni , kde žije od roku 2004. Okrem poézie publikuje od roku 2013 aj prózu a krátke divadelné texty v antológiách a literárnych časopisoch. Jej krátke divadelné diela sa hrávajú divadelných festivaloch v Salzburgu a Viedni. Jej prvý zväzok poézie Kaum Gewicht und Rückenwind, vyšiel v roku 2016 a naposledy vydala zväzok poézie wir gehen v roku 2019. V roku 2013 sa umiestnila na treťom mieste vo Feldkirchovej cene za poéziu a v roku 2018 získala štipendium HC Artmann.

Maria Milisavljević, narodená v roku 1982 v Arnsbergu v Nemecku, je oceňovaná, medzinárodne úspešná dramatička a divadelná tvorkyňa. Mariina prvá hra Brandung získala v roku 2013 Kleistovu propagačnú cenu pre mladých dramatikov a bola uvedená v Deutsches Theater Berlin. Mariina hra Beben získala Cenu nemeckého dramatika  na Heidelberger Stückemarkt 2016, Else-Lasker-Schüler Award za najlepšiu novú hru (Stückepreis) 2016, bola nominovaná na Mülheimer Dramatikerpreis a Stülheimer Dramatikerpreis 2018 v Theatertreffen v Berlíne. Mariine hry sa hrali v divadlách v Nemecku, Kanade, Mexiku, Brazílii, Srbsku, Francúzsku, Švédsku, Londýne, New Yorku a Viedni. Maria má ďalej doktorandský titul z angličtiny a pracuje aj ako prekladateľka. Žije v Berlíne.

Komentáre

komentárov

Zdieľajte tento príspevok, Vyberte si svoju platformu.