Galéria talentov 2018

Pod záštitou ŠVK – Literárneho a hudobného múzea a ZŠ Jána Bakossa sa 18. apríla 2018 uskutočnil už ôsmy ročník celoslovenskej súťaže žiakov ZŠ a osemročných gymnázií Galéria talentov v hre na hudobný nástroj, vlastnej literárnej a výtvarnej tvorbe. Žiaci súťažili v jednej (vlastná literárna tvorba) alebo dvoch kategóriách (hra na hudobný nástroj, vlastná výtvarná tvorba).

 

Víťazné práce v oblasti Vlastná literárna tvorba

1. miesto: ZUZANA VONŠÁKOVÁ „Čarovná kniha“ , CZŠ sv. apoštola Pavla, Sihelné č. 214, okres Námestovo

2. miesto: NATÁLIA MAJDIŠOVÁ „Veslo“ „Ľalia“ , ZŠ s MŠ Demänovská ulica, Liptovský Mikuláš

2. miesto: Max Törköly „Napísal sám Život“, ZŠ Pavla Dobšinského, Rimavská Sobota

3. miesto: TEREZA CHLEBANOVÁ „ Nečakané odhalenie“, ZŠ Narnia, Banská Bystrica

3. miesto: LEA NAMEŠPETROVÁ „Lyžiarka“, ZŠ Kojatice, SVINIA, okres Prešov

Čestné uznanie: kolektív špeciálnej triedy A „Ako vždy“, ZŠ Budovateľská 164, GIRALTOVCE, okres Svidník

 

Víťazi Súťaže v hre na hudobný nástroj:

1. kategória (6 – 10 r.):

1. miesto: DÁVID ŠIMIG, ZŠ Jána Bakossa, Banská Bystrica

2. miesto: DANIELA BAZOVSKÁ, ZŠ s MŠ MPČĽ, Brezno

3. miesto: DOROTHEA KOŠTIALOVÁ, ZŠ Jána Bakossa, Banská Bystrica

 

2. kategória (11 – 15 r.):

1. miesto: JAKUB MALIŠKA, ZŠ Jána Bakossa, Banská Bystrica

2. miesto: KRISTÍNA MUCHOVÁ, ZŠ Andreja Sládkoviča, Hrochoť

3. miesto: SAMUEL SUJA, ZŠ s MŠ, Hriňová

3. miesto: KARIN ROTHOVÁ, ZŠ Golianova, Banská Bystrica

 

Víťazné práce v oblasti Vlastná výtvarná tvorba

1. kategória:

1. miesto: TIMEA SUCHÁNOVÁ: „Dlhý, široký a bystrozraký“, ZŠ s MŠ Chtelnica

2. miesto: MIROSLAVA ŠOLTÉSOVÁ: „Včela medonosná“, ZŠ s MŠ Sedlice

3. miesto: SILVIA SIRVOŇOVÁ: „Srnček“, ZŚ s MŠ Udiča

Čestné uznanie: Simona Henrieta Čonková, Nicolas Zán: „Učiteľská pieseň“,

Jozefína Balogová, Michaela Ferková: „Ej, padá, padá rosička“, ZŠ Sirk

 

2. kategória:

1. miesto: LAURA VOJTKOVÁ: séria „Lávová cesta, Pohľad, Dievča“, ZŠ s MŠ Karola Rapoša, Brezno

2. miesto: NINA KOLCUNOVÁ: „Zachráňme oceán“, ZŠ Bernolákova, Vranov nad Topľou

2. miesto: RICHARD FRANTIŠEK JAROLÍMEK: „Môj svet“, ZŠ s MŠ, Bušince

3. miesto: SLAVOMÍR TKÁČ: „Fantazijná ryba“, ZŠ Júlie Bilčíkovej, Budkovce

Všetkým víťazom srdečne blahoželáme a všetkým zúčastneným prajeme veľa úspechov a tvorivej sily! Veríme, že sa spolu vidíme na ďalšom, deviatom ročníku súťaže, v ktorom kategóriu hra na hudobný nástroj vystrieda spev.

Komentáre

komentárov

Od | 2018-04-25T14:08:41+00:00 23. apríla 2018|Kategórie: LHM|Tags: , , , , |0 Komentárov
lhm-logo
lhm-logo